Jaký je tedy návod na udržení dobrého zdraví?

2. února v 18:06

Musíme se snažit dle našich možností vrátit se co nejvíce k přírodě, tedy chodit hodně pěšky, sportovat, jíst co nejvíce stravu, jejíž základem jsou základní potraviny a ne upravované potraviny...

Musíme se snažit dle našich možností vrátit se co nejvíce k přírodě, tedy chodit hodně pěšky, sportovat, jíst co nejvíce stravu, jejíž základem jsou základní potraviny a ne upravované potraviny, musíme chránit své buňky,tkáně, orgány. Abychom něco mohli chránit, musíme vědět, co máme chránit a proti čemu. Jednoduše řečeno musíme mít v naprosto perfektním stavu naše střeva, zde začíná vše, je to bariéra pro vstup různých patogenů, na střevu záleží, jak do těla dostaneme všechny důležité živiny, ve střevě je 70-80% našeho imunitního systému, tedy obranyschopnosti….musíme mít v rovnováze energie….o tom níže.

V současné době držíme první místo ve výskytu rakoviny střeva na světě, naše střeva jsou v žalostném stavu. Před 100 léty byla střeva chráněna u všech lidí probiotickými bakteriemi, které každý dostal od své matky v mateřském mléce, ale v současné době je denně likvidujeme antiobiotiky , pesticicidy, herbicidy, nesteroidními antirevmatiky, bublinkovými nápoji...... tedy chybí nám základní ochrana střeva.
Dříve lidé konzumovali velké množství lněného semínka, nejen , že velmi důkladně mechanicky čistí střeva, ale obsahuje také lignany, které mají silný protirakovinný efekt a zároveň obsahuje velké množství omega 3 mastných kyselin, tedy chrání i cévy……chrání proti zánětu,ale také proti nádorům. Takže, pokud budeme chránit střeva, uděláme první krok k ochraně svého zdraví.